A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство "Гніванський центр первинної медико-санітарної допомоги" Гніванської міської ради

24 жовтня - Всесвітній День боротьби з поліомієлітом

Дата: 24.10.2019 14:03
Кількість переглядів: 80

24 жовтня - Всесвітній День боротьби з поліомієлітом

Вірус поліомієліту є дуже заразним і не зважає на соціальний статус, матеріальні статки чи кордони. Будь-яка дитина, імунізована не в повній мірі, знаходиться в зоні ризику та становить небезпеку для інших дітей.

Кожен 200-тий інфікований поліовірусом залишається паралізованим на все життя. Інші хворіють безсимптомно, однак можуть передавати захворювання далі. Серед тих, кого було паралізовано, 5%-10% помирають внаслідок ураження вірусом м'язів, що забезпечують дихання.

Ліків проти поліомієліту не існує, тому нашим єдиним ефективним захистом є ВАКЦИНАЦІЯ.

ВСІ діти віком до 6 років в Україні повинні пройти вакцинацію проти поліомієліту впродовж двох етапів (турів) імунізації, запланованої проти спалаху хвороби. Після цих турів відбудеться разова імунізація всіх дітей до 10 років.

Поліомієліт - це високозаразне захворювання, спричинене поліовірусом. Він вражає нервову систему і може викликати невиліковний параліч або навіть смерть всього за декілька годин.

Вірус передається від людини до людини. Джерелом інфекції є хворі або вірусоносії. Потрапляє він в організм через рот з водою або їжею, які були забруднені фекаліями зараженої особи. Вірус розмножується в кишечнику і виділяється з фекаліями зараженої особи, через які він може бути переданий іншим людям.

Поліовірус стійкий в навколишньому середовищі. Він зберігає свої інфекційні властивості в стічних водах при 0°С протягом місяця. Нагрівання при температурі 50°С вбиває вірус протягом 30 хвилин у воді, а при 55°С - в молоці, сметані, маслі та морозиві. Вірус стійкий до УФ-променів і висушування, а також до хлорвмісних дезінфектантів (хлорне вапно, хлорамін).

Виділення вірусу із глотки і з фекаліями починається вже в інкубаційний (прихований) період хвороби, який триває в середньому 5-12 днів (можливі коливання від 2 до 35 днів). Після появи перших симптомів захворювання вірус продовжує виділятися з фекаліями.

Першими симптомами поліомієліту є:

  • лихоманка;
  • втома;
  • головний біль;
  • блювота;
  • ригідність шиї;
  • біль у кінцівках, неможливість стати на ніжки.

Увага, шановні батьки! Терміново звертайтесь за медичною допомогою, якщо у дитини, раніше не вакцинованої проти поліомієліту, спостерігаються вищезгадані симптоми.

Профілактика.

Поліомієліт невиліковний, але його можна попередити за допомогою вакцинації. Оральна поліовакцина є єдиною ефективною зброєю проти поліомієліту. Вона захистить дитину на все життя, якщо її буде застосовано кілька разів. Будь-яка дитина, яка пропустила вакцинацію, перебуває в групі ризику і може стати жертвою вірусу.

Щеплення проти поліомієліту входять до календаря профілактичних щеплень:

  • вакцинація складається з трьох щеплень і проводиться дітям у віці 2, 4 і 6 місяців, перші 2 щеплення - з використанням інактивованої вакцини проти поліомієліту(ІПВ);
  • ревакцинація проводиться дітям у віці 18 місяців, 6 та 14 років з використанням оральної поліомієлітної вакцини (ОПВ).

Крім того, з метою профілактики поліомієліту необхідно:

  • додержуватись правил особистої гігієни (миття рук);
  • свіжі овочі, фрукти, сухофрукти та зелень перед вживанням після миття під проточною водою ополоснути кип’яченою чи бутильованою водою.

Шановні громадяни!

Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціатив щодо ліквідації поліомієліту – всесвітньої кампанії, завдяки якій з 1998 року вдалося знизити кількість випадків захворювання більш ніж на 99%. Безпека наших дітей – наша відповідальність.

Кожен може долучитися до того, щоб діти отримали вакцини. Родини мають знати факти про поліомієліт та користь вакцинації. Будь ласка, поговоріть зі своїми друзями та сусідами. Розкажіть про хворобу учням у школі. Вийдіть до свого оточення та висловіть свою позицію на підтримку імунізації дітей. Існує так багато шляхів, щоб допомогти і захистити українських дітей!

ЦЕНТР ЗДОРОВ’Я


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень